Puerto Madryn ve Patagonya gezisi için gezilecek görülecek yerleri bu yazımızda bulabilirsiniz.

Patagonya’da bulunan Puerto Madryn, size yapabileceğiniz birçok eğlenceli ve değişik aktivite sunuyor. Denizaslanları ile yüzebilir, penguenlerle yürüyebilir ve dinozor iskeletleri görebilirsiniz. Bu yazımızda, Puerto Mardyn’de yapılacak en iyi aktiviteleri sizler için derledik.

Puerto Madryn Turu ile  Balinaları İzleyin

Mayıs ile Aralık arası dönem, Patagonya’da güney gerçek balinalarının çiftleşme ve yavrulama dönemine denk geliyor. Puerto Madryn ziyaretinizi bu döneme denk getirebilirseniz körfeze gelen yüzlerce balinayı görebilirsiniz. Ancak bizim esas tavsiye ettiğimiz, güney gerçek balina izleme turuna katılıp 40 tonluk bu inanılmaz canlıları yakından izlemeniz. Bu, Puerto Madryn’deki en rağbet gören ve kaçırmamanızı tavsiye ettiğimiz aktivitelerden biri.

Puerto Pyramides gezisi

Puerto Pyramides, Arjantin’de görebileceğiniz en acayip ve değişik yerlerden biri. Valdes Yarımadasındaki tek kasaba olan Puerto Pyramides, hem ilgi çekici bir durak noktası hem de harika plajı. Tüm bunların yanında ünlü Punta Norte’ye de yalnızca bir saat uzaklıkta bulunan kasabada güney gerçek balinalarını izleyebilir, kafelerinde ve plajında takılabilirsiniz.

Puerto Madryn’ de Penguenlerle Yürüyüş

Sevimli penguenleri hiç yakından gürdünüz mü? Peki, onlara yaklaşıp birlikte yürüme fikri size nasıl geliyor? Puerto Madryn’de bunu yapabilirsiniz!

Bu bölge Macellan denen penguen türünün dev kolonilere ev sahipliği yapmakta. Bu tür, aynı zamanda Punta Eombo ve Punta Norte’de yaşamakta. Bu alanlarda işaretli yollar boyunca penguenlerle yürüyebilirsiniz. Ancak baştan uyaralım: Penguenler kafalarına göre gezdiklerinden yollarını engellememeye dikkat edin. Ayrıca kesinlikle dokunmayın veya rahatsız etmeyin. Punta Norte ve Punta Tomba’ya araba kiralayarak gidebilir veya kasadan kalkan turlardan birine katılabilirsiniz.

Puerto Madryn’ de Yunusları İzleyin

Puerto Madryn’de yalnızca güney gerçek balinalarını değil, yunusları da izleyebilirsiniz. Bunu yapabileceğiniz yer ise Puerto Rawson. Bu bölgedeki yunuslar Commerson denen kendilerine has ve hemen ayırt edilebilen siyah beyaz renklere sahip. Bu yüzden kendilerine panda yunuslar da denmekte. Yalnızca bu bölgede bulunan ve sayıları oldukça az bir tür. Bu yunusları görmek için yaklaşık bir saat süren turlara katılabilirsiniz.

Puerto Madryn’ de Plajın Tadını Çıkarın

Bölge uzun ve alana yayılmış bir plaja sahip. Avustralya veya Tayland plajları kadar olmasa da yine de vakit geçirmek için hoş bir alan. Plaj voleybol oynayan veya güneşin altında pinekleyen insanlarla dolu. Plaj boyunca birçok kafe ve restoran da bulunmakta. Böylece susuzluğunu veya açlığınızı rahatça giderebilirsiniz. Ayrıca plaj sık sık rüzgarlı olmakta. Bu da rüzgar sörfü veya uçurtma sörfü ile ilgileniyorsanız büyük fırsat demek. Plajda takılmak, Puerto Madryn’de ücretsiz yapabileceğiniz en keyifli aktivitelerden biri.

Puerto Madryn’ de Deniz Aslanları ile Birlikte Yüzün

Puerto Madryn çok zengin bir deniz hayatına ev sahipliği yapmakta. Bölgenin yakınında bulunan Punta Loma adındaki bölgede deniz aslanlarını görebilir ve onlarla yüzebilirsiniz. Burada yaklaşık 600 denizaslanı yaşamakta. Denizdeki tehlikelere karşı koruma altında olduğundan denizaslanları bu bölgede tutuluyor ve böylece kendilerini yılın her günü görmek mümkün. Deniz aslanları oldukça sevimli, meraklı ve zararsız yaratıklar. Bu canlıların doğal ortamlarında olmak da tarifi oldukça zor bir duygu.

Egidio Feruglio Paleontoloji Müzesi’ni Ziyaret Edin.

Patagonya’da birçok dinozor fosili bulunmuş ve bu fosilleri görebileceğiniz en iyi yer, Egidio Feruglio Paleontoloji Müzesi. Burada birçok farklı dinozor türünün fosillerini ve replikalarını görebilir, fosillerin analiz işlemlerinin nasıl yapıldığını görebileceğiniz bir laboratuvarı ziyaret edebilir ve dünyada bulunan en büyük dinozorun kalıntılarını görebilirsiniz.

Rate us and Write a Review

Your Rating for this listing

angry
crying
sleeping
smily
cool
Browse

Your review recommended to be at least 140 characters long